Qualified Accountant - ACCOUNTING

Η Ypera Insurance Co. Ltd, δέχεται αιτήσεις για την άμεση πλήρωση της θέσης του ‘Qualified Accountant' Λογιστηρίου, στα Κεντρικά Γραφεία της Εταιρείας στην Λάρνακα από ενδιαφερόμενους που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα.

Γενικά Καθήκοντα – Ευθύνες

  • Προετοιμασία μηνιαίων οικονομικών εκθέσεων και πληροφοριών διαχείρισης, συμπεριλαμβανομένης ανάλυσης διακύμανσης.
  • Εξασφαλίζει ότι όλες οι φορολογικές και εποπτικές εκθέσεις ολοκληρώνονται εγκαίρως και με ακρίβεια.
  • Συνεργασία με εξωτερικούς & εσωτερικούς ελεγκτές για την εκπλήρωση των απαιτήσεων ελέγχου.
  • Παρακολούθηση των εργασιών του Λογιστηρίου και βεβαίωση ότι όλα τα λογιστικά αρχεία έχουν προετοιμαστεί με ακρίβεια.
  • Διατήρηση και ανάπτυξη των λογιστικών συστημάτων σύμφωνα με τις εταιρικές και κανονιστικές οδηγίες.
  • Ανασκόπηση, προσδιορισμός και βελτίωση εσωτερικών διαδικασιών και διασφάλιση της εφαρμογής και διατήρησης των κατάλληλων συστημάτων και εσωτερικών ελέγχων.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Μέλος της ACA ή ACCA ή στην διαδικασία ολοκλήρωσης του επαγγελματικού προσόντος (εξαιρέσεις από ενότητες του ACCA θα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα).
  • Εμπειρία οικονομικής και λογιστικής διαχείρισης.
  • Προηγούμενη πείρα σε ρόλο αναφορών χρηματοδότησης και διαχείρισης είναι απαραίτητη.
  •  Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών MS Office.
  • Εξαιρετική γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Αριθμητικές ικανότητες και αναλυτική ικανότητα.
  • Οργανωτικές δεξιότητες με προσοχή στη λεπτομέρεια & ικανότητα να εργάζεται υπό χρονικούς περιορισμούς και προθεσμίες.
  • Ικανότητα χειρισμού πολλαπλών εργασιών, οργάνωση και προτεραιότητα του φόρτου εργασίας.

Απολαβές & Άλλα Ωφελήματα

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών, αναλόγως προσόντων και πείρας. Οι όροι εργοδότησής περιλαμβάνουν ωφελήματα όπως 13ος μισθός, Ταμείο Προνοίας, Ασφάλιση Ζωής, Κάλυψη Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης κλπ.

Αιτήσεις

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποταθούν γραπτώς αποστέλλοντας στην πιο κάτω διεύθυνση πλήρες βιογραφικό σημείωμα, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος αναφέροντας τους λόγους για τους οποίους πιστεύουν ότι είναι κατάλληλα άτομα για την θέση, καθώς και αντίγραφα όλων των σχετικών πιστοποιητικών που κατέχουν, το αργότερο μέχρι τις 12 Ιουλίου 2024.

Αιτήσεις που δεν πληρούν τα πιο πάνω προσόντα δεν θα ληφθούν υπόψη.
Σημειώνεται ότι όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής μεταχείρισης.
Διευθυντή Προσωπικού

YPERA INSURANCE CO LTD
Τ.Θ. 40378, 6303 Λάρνακα, Τηλ: 24 200 813, Φαξ: 24 828 290, [email protected]